Chirurgie a cévní poradna

MUDr. PETR ŠTIEGLER

ST.FORTIS  s.r.o.
K Olšině 230, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 412 375

E-mail:

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sklerotizační léčba varixů dolních končetin 

 
  • Jde o metodu, která představuje šetrnou, ambulantní a prakticky nebolestivou injekční léčbu různých typů křečových žil.
  • Je prováděna buď jako samostatná léčba různých typu varikosních žil od silnějších větví až po estetickou léčbu metličkovitých a pavoučkovitých mikrovarixů a dále jako přídatná léčba po různých typech chirurgického ošetření. 
  • Principem metody je injekční aplikace speciální (tzv. sklerotizační) látky přímo do vnitřku varikosních žil, která vyvolá uvnitř žíly reakci vedoucí k jejímu uzávěru a následně k jejímu postupnému vstřebávání. 

 Po tomto ošetření doporučujeme nošení vhodné kompresní elastické pomůcky (obinadla nebo punčochy II. kompresní třídy) a to po dobu, kterou určíme podle rozsahu a charakteru ošetřených žil. 

Sklerotizační látka se  používá buď ve formě tekutiny nebo pěny (tzv. foam sclerotherapy). Pěnová sklerotizace dokáže v současné době v některých případech nahradit i nutnost chirurgického zákroku. 

Tento způsob léčby nevyžaduje  žádnou hospitalizaci ani pracovní neschopnost a  pacienta neomezuje na běžných pracovních ani pohybových aktivitách. 

K provedení  výkonu  sklerotizace  tzv. transilluminační  navigaci přístrojem VEINLITE EMS, která  výrazně  zpřesňuje  a zabezpečuje  vlastní provedení  výkonu, při ošetření  větších   žil  navigujeme   a kontrolujeme výkon  ultrazvukem

 

 

 

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com