Chirurgie a cévní poradna

MUDr. PETR ŠTIEGLER

ST.FORTIS  s.r.o.
K Olšině 230, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 412 375

E-mail:

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lokální  chirurgické metody (háčková flebektomie)  

Tato miniinvazivní chirurgická technika je vhodná pro ošetření  varixů, a to buď jako samostatný výkon, nebo jako  doplněk např.  endovaskulární (nitrožilní) operace .

Je  prováděna ambulantně. Nevyžaduje  celkovou anestezii a je prováděna v režimu speciální ( tzv. tumescentní) lokální anestezie, při  které je pomocí mikrojehly aplikováno do prostoru, ve kterém jsou  varixy  uloženy určité množství tekutiny  obsahující lokální anestetikum,  čímž  je během  velmi krátké  doby dosaženo dokonalého  odstranění jakýchkoliv  bolestivých podnětů.

Vlastním principem zákroku je  mechanické odstranění  postižených  žilních  úseků a  varixů za pomoci  speciálně  vyrobených  mikroháčků. Odstranění se provádí z mikrootvorů v kůži ( cca 1-2 mm), které po vlastním výkonu většinou nemusíme uzavírat chirurgickým kožním stehem a postačíme s naložením tzv náplasťového stehu ( stripu).

Ani tato metoda  nevyžaduje  žádnou pracovní  neschopnost ani hospitalizaci. Pacient není po jejím provedení omezen na běžných  pohybových ani pracovních aktivitách.

I tento způsob ošetření vyžaduje nošení kompresní elastické punčochy nebo bandáže po určitou doporučenou dobu.

 

 

 

 

 

 

  

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com