Chirurgie a cévní poradna

MUDr. PETR ŠTIEGLER

ST.FORTIS  s.r.o.
K Olšině 230, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 412 375

E-mail:

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Při těchto chirurgických výkonech je na základě předoperačního vyšetření a ultrazvukového zmapování (echo - mappingu) provedeno ošetření (mechanické odstranění nebo uzavření) postižených žilních  úseků s varixy a současně je provedeno ošetření všech tzv. refluxních bodů, které odpovídají za nárůst žilního tlaku v povrchovém žilním systému.

Těchto principů můžeme dosáhnout buď mechanickým odstraněním varixů a špatně fungujících povrchních žil pomocí speciálně konstruovaných nástrojů - tzv. klasická operace a nebo můžeme použít moderní a miniinvazivní  tzv. endovaskulární (nitrožilní) techniky, při kterých jsou postižené žilní úseky nebo celé  žilní kmeny uzavřeny „zevnitř“ k čemuž se používá laserový paprsek, radiofrekvenční proud nebo mechanicko - chemický přístroj (ClariVein).

 

 

Na našem pracovišti používáme z endovaskulárních operací výkon laserový a to diodovým laserem QUANTA  Q1 vlnové délce  1470 nm., který je v současné době považován za jeden k nejšetrnějších přístrojů  k provádění nitrožilních  operací.

Dále využíváme radiofrekvenční přístroj EVRF - ten dokáže ošetřit hlavní žilní kmeny, menší podkožní varikosní žíly a v neposlední řadě i kosmetické červené metličky a to jak na dolních končetinách, tak i v obličeji.

Dalším přístrojem je mechanicko-chemické zařízení (ClariVein), které kombinuje mechanický uzávěr varikosní žíly s aplikací sklerotizační látky.

  

 

 

    

 

 

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com